Borászatunk a világhírű Tokaj borvidék szívében, Mádon található, amely a Tokaj -Hegyalja egyik legnagyobb múltú települése. Mád neve a legenda szerint, honfoglaló őseink vezérétől Árpádtól származik, miszerint Árpád egy hegy tetejéről csodálva a lenyűgöző tájat így szólt :
"Ma ád Isten szerencsét e tájon Ond és Tarcal vezéreknek!" Így születhetett meg Mád neve.
Juharos dűlő
Mád községtől Északra elhelyezkedő dűlő, alsó déli része közvetlen határos a községgel. A juharos dűlő tetején található ültetvényünk, átlagosan 20 éves tőkéi közül, a hárslevelű 65%, furmint 30% egyéb fajták 5%-ot tesznek ki, fekvése dél, dél-keleti, talaja középkötött, jól melegedő enyhén köves. A Stratus hárslevelű és a CirroStratus gyöngyöző borunkhoz is a Juharos dűlő biztosít kiváló termést. A terület nagysága: 1,5 ha
Kis-hegyek dűlő
Mád község északkeleti részén helyezkedik el. A dűlő keleti oldalát kövezett vízelvezető választja el a Hintós dűlőtől, déli oldalát a Pap-földje, nyugati részét az Ady Endre út és a Juharos dűlő határolja. Északi része hegyesen végződik a Bomboly tónál. Talaja közép kötött vulkáni riolit tufa, fekvése déli. A déli fekvésű területünk közvetlen a falu szélén, 50% furmint és 50% hárslevelű fajtákkal lettek ültetve közel 30 ével ezelőtt. Nimbus furmint borunkhoz a szőlő javát a kis-hegy dűlőnk biztosítja. Területe: 1 ha
Nagyra becsüljük azokat a szakembereket, partnereket akik segítenek területeink művelésében és szintén nagy elkötelezettséggel bírnak a Mádi területek iránt. Tokaji borvidék magyar gazdaság azon kicsi része ami ideálisan alkalmas különféle borszőlő termesztésére – köszönhetően az évezredes vulkáni talajoknak, valamint a speciális mikroklímának – azon dolgozunk hogy Mád és Tokaj a világszínvonalú bor szinonimájává váljon.
Ősz-hegy dűlő
A községtől Északra helyezkedik el, a dűlő 4 db jól elkülönült parcellából áll, a felső két parcella határos az erdővel, egymástól földút választja el őket. A Ősz-hegy dűlőben 100% Sárgamuskotály klónokat telepíttetünk 10 évvel ezelőtt. Ezek a tőkék adják félszáraz Sárgamuskotály borunk 100%-át. Fekvése nyugatias, talaja középkötött, laza erdőtalaj Területe: 0,33ha
Birtokunk szőlő fajtái
Tokaj-Hegyalja szőlőterületek kb. 60%-án a tüzes, savas borairól ismert bőtermő Furmintot termesztik. A Hárslevelű a területek 30%-án termesztett illatos, elegáns, fajtajelleges bort adó fajta. A Furmintnál lágyabb bora van. A borvidék harmadik ajánlott fajtája a Sárga muskotály (kb. 5%) nagyon igényes fajta, rendkívül gyümölcsös jellegzetes szőlő illatú és zamatú bort ad.
FURMINT
Jellegzetes magyar fajta. A XVIII. sz. elejére Tokaj-Hegyalja meghatározó fajtája. A furmint levele alig tagolt, vastag és szinte zsíros, kissé hólyagos felületű. Fürtje közép-nagy, hengeres, laza. Különféle előfordulásaiban változó méretű. Bogyója közép-nagy, lédús és vastag-héjú.
HÁRSLEVELŰ
Szintén a Kárpát-medence őshonos szőlőfajtája. Tőkéje erős növekedésű, ritka lombozatú, egyenletesen és bőven termő. Levele ép, kerek, fürtje igen nagy, hosszú, bogyói közepesen nagyok, vékony héjúak, lédúsak.
SÁRGAMUSKOTÁLY
Az egyik legrégebbi európai szőlőfajta, Dél-Franciaországból származik. Levelei fűrészes szélűek. Termőképessége közepes. Fürtjei hengeresek és vállasak és bogyói kicsinyek, héjuk vastag, lédúsak sajátos ízűek. Bogyói a napos oldalon rozsdásodnak. Sárgászöld szemei kicsik és gömbölyűek, vastag de puha héjúak, lédúsak, ropogósak. Rendkívül gyümölcsös jellegzetes szőlő illatú és zamatú bort ad, ízében és illatban bodza és szőlővirág tónusok mutatkoznak.